ABT VW Golf GTI (2005)

ABT-VW_Golf_GTI-2005

VW Golf GTI (2005) orijinal geleneği takip eden gerçek bir spor otomobildir. Abt GTI’nin dış görünümü, Kempten modelinin günlük GTI olmadığı sırrını açığa çıkarıyor. Optik, kapsamlı aerodinamik bileşenlerle güce uyarlandı. Alman tunerinin gövde kiti, bir ön spoyler dudağı ve karbon dudak, karbon fiberden yapılmış bir kaput, yan etekler, ayrıca bir arka etek ve dört krom uç borulu arka susturucu içerir. Kempten’in GTI’sinin sadece sert adamlar için bir oyuncak olduğunu söylemeye gerek yok.

ABT-VW_Golf_GTI-2005
ABT-VW_Golf_GTI-2005

Güç tarihlerine bakıldığında daha da belirgin hale geliyor. Abt GTI’nin kaslı gövdesi altında, 230 HP (147’den 169 kW’a) ve 310 Newton metrelik etkileyici gücü yola çıkmak için bekliyor. Abt Sportsline mühendisleri, motor yönetimini değiştirerek 2.0 TFSI güç ünitesinin bu güç yükseltmesini başardılar. Sonuç, standart modele göre artı 30 HP ve 30 Newton metredir. Bu nedenle, en yüksek hızın 241 km / saate çıkması ve 0’dan 100 km / saate hızın yalnızca 6,7 ​​saniyede yönetilmesi şaşırtıcı değil.

ABT-VW_Golf_GTI-2005
ABT-VW_Golf_GTI-2005

Optik ve güçlü performansın yanı sıra, Abt Sportsline tarafından özel olarak ayarlanmış spor süspansiyon kiti, her türlü yolda sportif sürüş keyfini garanti eder. Bunun için, yüksekliği ayarlanabilir süspansiyon kiti, kişisel gereksinimlere ve operasyonel alana göre basınç ve geri tepme açısından da ayarlanabilir. Gövde modifikasyonlarının yanı sıra, aracın 55 milimetreye kadar alçaltılması da Abt GTI’nin sportif görünümüne katkıda bulunuyor, ancak özellikle sürüş dinamikleri gözle görülür şekilde artırılıyor. Spor otomobil direksiyon aktivitelerine daha duyarlı tepki verir ve dar virajlarda raylar gibi çalışır.

ABT-VW_Golf_GTI-2005
ABT-VW_Golf_GTI-2005

Otomobil dergileri tarafından defalarca ödüllendirilen Abt Sportsline’ın hafif alaşımlı jant SP1’i de yollarda optimum tutuşu garanti ediyor. 8.5×19 inç boyutundaki klasik beş kollu tasarıma sahip tek parçalı tekerlek, Abt GTI’nin sportif optiğinin altını çiziyor ve teknoloji ortağı Dunlop’un 225/35 R19 lastikleriyle donatılmıştır.

ABT-VW_Golf_GTI-2005
ABT-VW_Golf_GTI-2005

Abt Sportsline Golf GTI’nin iç kısmında ayrıntılara yönelik özel bir his belirginleşiyor: Direksiyon simidi, kırmızı Recaro spor koltuklar ve GTI paspaslar karakteristik Abt logosu ile işaretlenmiştir.

ABT-VW_Golf_GTI-2005
ABT-VW_Golf_GTI-2005

Kempten merkezli Abt Sportsline, kült nesnesi Golf GTI’yi etkileyici güce ve gerçek sert adamlar için kusursuz optiklere sahip popüler bir spor arabaya dönüştürdü.

ABT-VW_Golf_GTI-2005
ABT-VW_Golf_GTI-2005

Bir cevap yazın