ABT Skoda Fabia ( 2002 )

ABT Skoda Fabia ( 2002 )

ABT Skoda Fabia

Skoda Fabia güçlü bir takipçi kitlesine sahip – ancak Abt Sportsline’da kompakt otomobile daha da sportif bir görünüm veriliyor. Volkswagen Grubu’nun dünyanın önde gelen markalarını müşterisi olarak Kempten merkezli şirket, VW ailesinin küçük üyesi için bir dizi fikir geliştirdi. İlk kez Nisan 2001’de Leipzig’de düzenlenen Automobil International fuarında ilk kez tanıtılan model,  arka kanat ve asil iç mekan ile optik olarak değil, aynı zamanda 92 kW (125 hp) güç artışı ile de ayarlandı.

ABT Skoda Fabia ( 2002 )
ABT Skoda Fabia ( 2002 )

Standart 74 kW (100 hp) motoruyla Skoda Fabia 1.9 TDI son derece çeviktir, ancak Abt teknisyenleri kompakt Çek otomobiline daha da sportiflik katar. Abt ayarı sayesinde, turbo-dizel DI motorun güç çıkışı 108 kW’a (125 hp) yükseltilir.

ABT Skoda Fabia ( 2002 )
ABT Skoda Fabia ( 2002 )

Abt yayları, Skoda Fabia’nın dizel ve benzinli çeşitlerine daha iyi yol tutuşu sağlar. Yaylar aracı yaklaşık 35 ila 40 milimetre alçaltır. Abt, kişiselleştirilmiş bir süspansiyonun yanı sıra Skoda Fabia’nın gövdesinde çeşitli iyileştirmeler üzerinde çalışıyor – örneğin Abt ön spoyler kenarı veya bir arka kanat.

ABT Skoda Fabia ( 2002 )
ABT Skoda Fabia ( 2002 )

İç mekan için kapsamlı bir paket mevcuttur. Gerçek bir göz alıcı, düz ve otomatik şanzımanlar için uyumlu Abt alüminyum pedallara sahip cilalı gümüş vites kolu topuzu ve ayırt edici Abt logosunu taşıyan paspaslar. Sportif görünüm Abt basamaklarla devam ediyor.

Daha da lüks bir iç mekânla ilgilenenler için Abt, en kaliteli deri aksesuarları tedarik ediyor. İnce napa deri seti, kafalıklar dahil her iki ön koltuktan, arka koltuklardan ve dört iç kapı panelinden oluşur. Abt, şirket merkezinde montajla ilgilenir.

Jant seçimi ile olasılıklar sonsuzdur. Müşterilerin seçim yapabileceği dört farklı boyutta altı farklı çeşit mevcuttur. Tek parçalı, döküm jantlar ortak bir özelliği paylaşır: benzersiz dinamik Abt görünümü. Doğal olarak, jantlar lastiklerle mevcuttur.

ABT Skoda Fabia ( 2002 )
ABT Skoda Fabia ( 2002 )

Abt, sabit ve optimum frenleme noktası sağlayan ve daha az pedal kuvveti gerektiren çelik örgülü fren balataları sunar. Abt Sportsline, Skoda Fabia için tip onaylı bu eksiksiz paketi sunmaktadır. Avantajları: Frenleme kuvveti daha hassas bir şekilde kontrol edilebilir, fren mesafesi kısalır ve sistem ayrıca taş çarpmasına ve aşınmaya karşı optimum koruma sağlar.

Bir cevap yazın