ABT Seat Leon (2002)

ABT Seat Leon (2002)

Abt Sportsline, çok özel Abt dokunuşuyla ateşli Akdeniz’i sunuyor. Bu, Abt’yi Volkswagen Grubu’nun dört markasının dünya çapında tek müşterisi yapıyor. Başlangıç ​​olarak Kempten’den mühendisler Leon’a döndü. Genel müdür Hans-Jurgen Abt, “Sonuç bizi heyecanlandırıyor” diye özetliyor.

ABT Seat Leon (2002)
ABT Seat Leon (2002)

Hans-Jurgen Abt, “Standart versiyonunda bile Seat Leon dinamik, sportif bir araç ve gerçek bir baş döndürücüdür. Bu, Abt’de bizim için yüksek kaliteli kişiselleştirme ile ne demek istediğimizi göstermeyi büyük bir zorluk haline getiriyor”, diyor Hans-Jurgen Abt hakkında onun stilistlerinin ve mühendislerinin Seat galasında çalışırkenki felsefesi. Motor, egzoz, üstyapı, süspansiyon, tekerlekler, aksesuarlar ve iç mekan – Abt uzmanlarının tipik imzası, çevik 4WD’nin tüm bileşenlerinde görülebilir.

ABT Seat Leon (2002)
ABT Seat Leon (2002)

Klasik özelleştirme, motor performansındaki artışla başlar. Abt Leon için Abt’deki motor uzmanları taviz vermeye hazır değildi. Standart 132 kW (180 hp) yerine dört tekerlekten çekişli Leon’a bir Abt turbo şarj cihazı tarafından üretilen 191 kW (260 hp) güç sağladılar. Egzoz manifoldu, susturucu ve şarj havası soğutucusu, Bavyera’nın dünyaca ünlü müşterisinin logosunu sergiliyor. Değiştirilmiş şarj döngülerine hassas bir şekilde uyarlanmış optimize edilmiş bir motor yönetim sistemi, etkileyici tork ve hızlanma sağlar.

ABT Seat Leon (2002)
ABT Seat Leon (2002)

Beygir gücünün mükemmel bir şekilde iletilmesini sağlamak Christian Abt’ın kişisel göreviydi. Alman Touring Car Masters’tan (DTM) yarış profesyoneli, Leon’da yüksekliği ayarlanabilir bir spor süspansiyonla ince ayar yaptı. Amortisörlerin geri tepmesi ve tepkisi, bireysel sürüş tarzlarına uyacak şekilde ayarlanabilen 50 milimetreye kadar alçaltılabilir.

ABT Seat Leon (2002)
ABT Seat Leon (2002)

Yarış pilotu Christian Abt Leon’u kurarken mükemmel lastik ve jant seçimini araştırdı. Seçimi: Kısa süre önce Frankfurt Motorshow’da (IAA) prömiyeri yapılan Z5 tipi, 8 x 18 inç jantlar. Fren pedalının azaltılması ve fren pedalının daha iyi tepki vermesi için çelik örgülü fren balatalarına sahip Abt fren kiti, süspansiyon ve şanzımanın özelleştirilmesini tamamlar. Abt ayrıca iç mekana ve gövde işçiliğine özellikle dikkat ediyor: Leon için uzmanlar bir ön spoyler dudağı, bir arka kanat, alüminyum pedallar, bir Abt vites kolu topuzu, bir dizi ayak paspası ve Abt deri donanımlar sunuyor.

ABT Seat Leon (2002)
ABT Seat Leon (2002)

Bir cevap yazın