ABT Audi TT Spor ( 2002 )

ABT Audi TT Spor

ABT Audi TT Spor

Abt Sportsline, spora düşkün sürücüler için  bir süper spor otomobil geliştirdi. 221 kW (300 hp) Abt TT Sport, hüküm süren Alman Süper Touring Otomobil Şampiyonu Christian Abt’ın imzasını taşıyor. DTM’de (Alman Touring Araç Ustaları) yarışan Abt Audi TT-R ile benzerlikler tesadüf değildir.

ABT Audi TT Spor
ABT Audi TT Spor

Spor – bu kelime bir sözdür ve Abt TT Sport sadece yarış pistinde bu sözü yerine getirmekle kalmaz. Dünyanın en büyük Audi ve VW araçlarının programındaki yeni vurgu, otoyollarda ve yan yollarda da büyülüyor. Ayrıca, sahipler açık havaya çıkmak isterlerse – TT Sport, üstü açılır bir araç olarak da mevcuttur.

ABT Audi TT Spor
ABT Audi TT Spor

Otoyollarda ve ulusal yollarda yüksek hızlarda önemli ölçüde daha fazla bastırma kuvveti ve sürüş stabilitesi sağlayan optimize edilmiş aerodinamik, kapsamlı rüzgar tüneli çalışmalarının sonucudur. Çok alçak bir ön rüzgarlık, etkileyici bir arka kanat ve arkada bir difüzör – normalde sadece yarışta görülür – artan güvenliğe katkıda bulunur.

ABT Audi TT Spor
ABT Audi TT Spor

Yol için Abt TT sporunun sürüş yüksekliği uygulama ile düşürülür. Standart modele kıyasla 40 milimetre. Bavyera’dan Abt spor takımı, yeni üst modele çok sayıda yarış bilgisi kattı: daha güçlü viraj demirlerine sahip bir spor süspansiyon, spor frenler, cilalı alüminyumdan bir güvenlik çubuğu ve motor sporları sahnesinden ödünç alınmış tek bir ön cam sileceği. . Metal katalitik konvertörlü paslanmaz çelikten yapılmış dört borulu bir egzoz sistemi, sadece arka kısmın görünümünü iyileştirmekle kalmaz, aynı zamanda Abt motorunun büyüleyici sesine katkıda bulunur.

ABT Audi TT Spor
ABT Audi TT Spor

221 kW (6.400 devirde 300 beygir gücü), modifiye edilmiş bir egzoz manifoldu, turbo şarj cihazı, ara soğutucu ve enjeksiyon sistemi ile desteklenen optimize edilmiş bir elektronik motor yönetiminin sonucudur. Güç artıya katkıda bulunan, modifiye edilmiş hava kanallarıdır. 2,800 rpm’de maksimum 400 Nm torka ulaşılır.

ABT Audi TT Spor
ABT Audi TT Spor

Kaliteli Nappa ve Alcantara deri kombinasyonu ve Abt paspaslar içeren birinci sınıf bir iç mekan olan Recaro spor koltuklar, Abt’in tüm işini tamamlıyor. Kempten uzmanları, yakıt kapağındaki oyulmuş Abt logosu, vites kolu topuzu ve vites değiştirme kapısı halkası ile ayrıntılara olan sevgilerini sergiliyorlar. ContiSportContact lastikleri 235 / 35-19 (ön) ve 275 / 30-19 (arka) optimum yol tutuşu sağlar.

Bir cevap yazın