Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio (2020)

Alfa_Romeo-Stelvio_Quadrifoglio-2020

Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio

Koşulların olağan hızlı tempoda bir ara vermeyi gerektirdiği bir zamanda, 510hp 2,9 litrelik V6 Bi-turbo motorları ile Alfa Romeo Giulia ve Stelvio Quadrifoglio yavaşlamıyor ve MY2020 için süper otomobil seviyesindeki performanslarını bir çok çeşitli tasarım, teknoloji ve güvenlik yükseltmeleri.

Yeni MY2020 Giulia ve Stelvio Quadrifoglio, Alfa Romeo mükemmelliği için bir vitrin ve performansın daha da güçlü bir ifadesi ve açık bir şekilde İtalyan stili. MY2020 serisinin elden geçirilmesi, hepsi eşsiz Alfa Romeo tarzında, işlevsel İtalyan tasarımının en rafine ifadesini içeren araçlarda, sofistike teknik ve performans çözümlerinin bu yoğunlaşmasıyla tamamlandı.

Alfa_Romeo-Stelvio_Quadrifoglio-2020
Alfa_Romeo-Stelvio_Quadrifoglio-2020

Performans garantili

Sınıfının lideri performansları, 2.500 rpm’de 510hp ve 600Nm tork açığa çıkarabilen güçlü, alüminyum, 2,9 litrelik V6 Bi-turbo motor tarafından garanti edilmektedir. Tekerleklere teslimat, yenilikçi Q4 dört tekerlekten çekiş sistemi tarafından Stelvio Quadrifoglio’da desteklenen Alfa ™ Aktif Tork Vektörleme sisteminin sorumluluğundadır. 8 ileri otomatik şanzıman, akışkanlığı ve konforu optimize etmek için kalibre edildi, böylece araçlar her türlü arazide kolayca sürülebilir.

Alfa_Romeo-Stelvio_Quadrifoglio-2020
Alfa_Romeo-Stelvio_Quadrifoglio-2020

Arabalar yalnızca RACE modunda, yıldırım hızında vites değiştirmeleriyle tam potansiyellerini yalnızca 150 milisaniyede ifade eder, ancak her Quadrifoglio, sürücülere aracın arkasındaki en otantik, ilgi çekici deneyimi sunan, sürüş keyfini artırmak için tasarlanmış bir dizi sistemle donatılmıştır. tekerlek. Bunlar arasında Alfa ™ Aktif Süspansiyon, Yarış modlu Alfa ™ DNA Pro seçici ve Giulia’daki Alfa ™ Aktif Aero ayırıcı bulunur. Sistemlerin tümü, Alfa ™ Şasi Alan Kontrolü (CDC) ünitesi tarafından gerçek zamanlı olarak koordine edilir ve uyarlanır, bu da araç ve sürücünün olağanüstü performanslı Quadrifoglio modellerinden en iyi şekilde yararlanmasını sağlamak için sürekli olarak ideal koşulları sağlar.

Alfa_Romeo-Stelvio_Quadrifoglio-2020
Alfa_Romeo-Stelvio_Quadrifoglio-2020

Quadrifoglio sürüş deneyimine eşlik eden film müziği, çift modlu bir dörtlü egzoz sistemi tarafından sağlanır. Müşteriler MY2020 Alfa Romeo Giulia ve Stelvio Quadrifoglio’ya, daha da sofistike bir sese sahip karbon fiber egzoz borulu titanyumdan başka bir çift modlu sistem olan yeni bir Akrapovi egzoz takmayı seçebilirler.

Kalite ve stil

Alfa Romeo’nun İtalyan tarzı, yaratıcı tasarım sürecinin karmaşıklığını gizleyen bir sadeliği ifade ediyor. MY2020 için Giulia ve Stelvio Quadrifoglio, sürücüyü saran ergonomik, uyumlu hatlar, enstrümanlar, hacimler ve boşluklar dizisi oluşturmak için güncellendi.

Dışarıda, yeni Alfa Romeo Giulia ve Stelvio Quadrifoglio MY2020, koyu renkli lenslere sahip yeni LED arka ışık kümeleri ekliyor ve yeni parlak siyah kaplama, ön üçlü ve arka rozetleri süslüyor. Mopar ayrıca MY2020 için “V” ekli karbon fiber ön ızgara, ayna kapakları ve arka spoyler içeren özel bir Quadrifoglio aksesuar serisi tasarladı. Stelvio ayrıca bir Quadrifoglio’da ilk kez görülen 21 inçlik yeni alaşım jantlara sahiptir.

Alfa_Romeo-Stelvio_Quadrifoglio-2020
Alfa_Romeo-Stelvio_Quadrifoglio-2020

İç kısımda, orta konsol daha fazla dokunsal ve görsel etki sunacak şekilde uyarlanmıştır, ayrıca daha fazla saklama alanı sağlar, yeni bir deri kaplamalı direksiyon simidi ve vites kolu standarttır ve müşteriler artık klasik siyah yerine kırmızı veya yeşil emniyet kemerlerini seçebilirler. versiyon. Quadrifoglio modellerinde standart olarak deri ve Alcantara spor koltuklarla donatılmış ve isteğe bağlı karbon kabuklu Sparco koltuklarla birlikte yeni perfore döşeme de sunulacak.

Yerleşik teknoloji ayrıca, bağlı hizmetler ve yeni bir arayüz tasarımı içeren 8,8 inç merkezi dokunmatik ekranlı yepyeni bilgi-eğlence sistemini içerecek şekilde yükseltildi. Sadece Quadrifoglio modellerinde bulunan yeni Performans Sayfaları, ana mekanik bileşenlerin sıcaklıklarını, tork iletimini, turbo basıncını ve kullanılan gücü ve ayrıca hızlanma ve maksimum hızı ölçmek için dijital kronometreleri göstererek sürücünün performans seviyelerini ve aracı görüntülemesini sağlar. gerçek zamanlı durum.

Yarış pistinin heyecanı ve daha kolay bir günlük yaşam: Seviye 2 ADAS

MY2020 ile Alfa Romeo Giulia ve Stelvio Quadrifoglio, 2. seviye otonom sürüş sunmak için Bosch ile birlikte geliştirilen yeni Gelişmiş Sürücü Destek Sistemlerini (ADAS) sunuyor. Yalnızca tam güvenliği sağlamak ve yoğun trafikte veya uzun yolculuklarda sürücü konforunu artırmak için müdahale ettiği için direksiyonun arkasında oturmanın keyfini olduğu gibi bırakır.

Şu anda izin verilen en yüksek otonom sürüş seviyesi olan Seviye 2 otonomisi, tanım gereği sürücünün belirli koşullar altında gaz pedalının, frenlerin ve direksiyonun kontrolünü araca verdiği zaman elde edilir. Ancak sürücü, ellerini her zaman direksiyon simidinin üzerinde tutarak aracın kontrolünü elinde tutmalıdır.

Alfa_Romeo-Stelvio_Quadrifoglio-2020
Alfa_Romeo-Stelvio_Quadrifoglio-2020

Quadrifoglio MY2020’deki ana etkinleştiren teknolojiler şunlardır:

  • Şeritte Kalma Yardımı: sinyal göstergelerinden biri tetiklenmediğinde aracın şeritten ayrılıp ayrılmadığını algılar ve aracı şeride geri döndürmek için aktif müdahale ile görseller ve haptikler kullanarak sürücüye tavsiyelerde bulunur.
  • Aktif Kör Nokta Yardımı: Arka kör noktaları izler, ancak aynı zamanda yaklaşan araçları bildirir ve bir çarpışmayı önlemek için direksiyonu düzeltir.
  • Aktif Seyir Kontrolü: Öndeki araçlarla güvenli bir mesafeyi korumak için otomobilin hızını otomatik olarak ayarlar. Trafik işareti tanıma sistemi ile birlikte bu teknoloji, hızı daha konforlu bir sürüş için belirlenen sınırlar dahilinde ayarlar.
  • Trafik İşareti Tanıma ve Akıllı Hız Kontrolü: Bu sistem yerleşik kamerayı kullanır, trafik işaretlerini tanır, bunları ekranda rapor eder ve sürücüyü mevcut hız sınırı konusunda uyarır. Bu nedenle sistem, sürücünün hızlarını tespit edilen sınıra indirmesini önerir. Sürücü kabul ederse, hız sabitleyici ayarları otomatik olarak ayarlanır.
  • Trafik Sıkışıklığı Yardımı ve Otoyol Yardımı: Aktif Hız Sabitleyiciyi tamamlamak için, bu özellikler yanal konumlandırmayı izler, aracı yoğun trafikte (Trafik Sıkışıklığı Asistanı) veya otoyolda (Karayolu Yardımı) şeridin ortasında tutarken hızı da ayarlar mevcut sınırlara göre.
  • Sürücü Dikkat Yardımı: sürücünün uyuşukluğunu izler ve gerekirse bir uyarı verir.
  • Alfa_Romeo-Stelvio_Quadrifoglio-2020
    Alfa_Romeo-Stelvio_Quadrifoglio-2020

Geleneği birleştiren renkler

Alfa Romeo laboratuvarlarında, Giulia ve Stelvio’nun çizgilerinin heykelsi etkisini vurgulamak için sürekli olarak yeni efektler, yeni pigmentler ve yeni uygulama teknikleri araştırılmaktadır. Alfa Romeo tasarımcıları, MY2020 Quadrifoglio modellerinde bulunan kaplamaları dört kategoriye ayırdı: Markanın spor geleneğini hatırlatan Competizione; Dinamik ruhunu vurgulayan Metal; Sağlam, istikrar arayanlara adanmış; ve Alfa Romeo’nun mirasını hatırlatan ve yeniden yorumlayan Klasik.

Classic serisi, teknolojik yeniliklerle birleştirilen prestijli bir mirasa geri dönüyor ve üç yeni renkten oluşuyor: 6C Villa d’Este Red, GT Junior Ocra ve Montreal Green. İkinci renk tonu, markanın ikonlarından biri olan Alfa Romeo Montreal’e, 50 yıl önce lanse edildi.

 

Bir cevap yazın