Alfa Romeo 2020 Stelvio

Alfa Romeo 2020 Stelvio

Her Alfa Romeo otomobilinde, sürücüler her zaman paha biçilmez bir teknik mirasa uygulanan en iyi teknolojinin ve markanın tasarımlarının her birinin sunduğu rakipsiz, heyecan verici sürüş deneyiminin tadını çıkardılar. Giulia veya Stelvio’yu seçmek, terimin en geniş anlamıyla, sürücü merkezli bir yaklaşımdan türetilen çözümler ile maksimum konfor arasında ödün vermeyi reddetmek anlamına gelir. Alfa Romeo’ya göre konforu ifade etmek, sedan veya SUV’daki her deneyimi keyifli, iyi organize edilmiş ve güvenli hale getirmek anlamına gelir: bu nedenle, Giulia ve Stelvio’ya binmek ve ön veya arka koltuklara yerleşmek, her şeyi kucaklayan bir uyaran sunar. güvenlik, kalite ve hız uyumunda henüz dinamik konfor bölgesi.

Alfa Romeo 2020 Stelvio
Alfa Romeo 2020 Stelvio

Bu felsefe, 2020 MY ile birlikte geniş saygı duyulan motorlarını tamamlayan üç yönden gelişen güncellenmiş Giulia ve Stelvio’nun geliştirilmesinin her adımına rehberlik etmiştir: son teknoloji teknik çözümleri, sürüşe dönüşen kullanımları. deneyim, kendi kategorilerinde ölçütü belirleyen ve belirgin İtalyan tasarımı. Yeni ADAS sistemleri, otonom sürüş (şimdi seviye 2), bağlantılı hizmetlere sahip yeni, tamamen yükseltilmiş bilgi-eğlence sistemi ve yeniden tasarlanmış insan sayesinde, iç mekanların kalitesi ve araç içi teknoloji artık aynı mükemmellik seviyelerine ulaşıyor. -makine arayüzü.

Yeni bilgi-eğlence

Alfa Romeo Giulia ve Stelvio’da oluşturulan sürücü-araba ilişkisi, doğrudan yönlendirme, tartışmasız sınıfının en iyisi durumuyla yol tutuşu, kusursuz ağırlık dağılımı ve her durumda samimi, heyecan verici araç tepkisi sayesinde simbiyotiktir. Bunlar, her türlü yolda sürücüyle saf duygu diyaloğu sağlamak için özel olarak tasarlanmış ayırt edici teknik özelliklerdir. Benzersiz bir tutku ve güvenlik karışımıyla, tamamen emici bir sürüş deneyiminin eksiksiz ve kesintisiz keyfi için, sürücü-araç etkileşimi eksiksiz olmalıdır. Yeni Giulia ve Stelvio MY2020 ile HMI, daha yüksek bir seviyeye, son derece basit, kullanıcı dostu ve sezgisel olarak gelişir.

Alfa Romeo 2020 Stelvio
Alfa Romeo 2020 Stelvio

Başlangıç ​​olarak, otomobiller, standart olarak, göz menzilinde, gösterge panelinin kalbinde yeni 7 “TFT ekranı sunuyor. Ekran düzeni, daha rasyonel bir şekilde daha fazla bilgi sunmak ve otonom sürüşe uyum sağlamak için yeniden tasarlandı. teknoloji parametreleri.

8,8 “merkezi ekran, önemli bir yükseltme alır, dokunmatik ekrana dönüşür ve widget’lara dayalı optimize edilmiş grafiklere sahip yepyeni bir düzen benimser (tüm işlevlerle sezgisel olarak etkileşime girecek şekilde tasarlanmış ve yalnızca sürükle ve bırak yoluyla bireysel ihtiyaçları karşılayacak şekilde özelleştirilebilir grafik bileşenler). Bu, her kullanıcı, aracın her işlevinin bir uygulama haline geldiği kendi ana sayfasını oluşturabilir. Bu nedenle, yalnızca yatay kaydırma, Alfa DNA, radyo, medya, akıllı telefon, navigatör, klima kontrolü, bağlı hizmetler ve ADAS için erişim ekranlarını çağırır. böylece eksiksiz ve kişiselleştirilmiştir ve bunu kullanmak için sürücü döner düğme veya dokunmatik ekran işlevi arasında seçim yapabilir.

Alfa Romeo 2020 Stelvio
Alfa Romeo 2020 Stelvio

Alfa Connect Hizmetleri

Yeni Alfa Romeo Giulia ve Stelvio MY2020, gelişmiş yerleşik bağlantı ve güvenliği ve konforu artırmak için bir dizi hizmet sunan Alfa Connect Hizmetleri ile donatılmıştır.

Birçok paket mevcuttur: My Assistant, yolcunun kubbe ışık ünitesindeki SOS düğmesi, radyo komutu veya radyo komutu aracılığıyla aracın konumu ve tanımlama kodu ile çağrı merkezine bir yardım talebi göndermesini sağlayan bir SOS çağrısı sunar. Çarpışma veya acil durumda mobil uygulama. Kaza durumunda çağrı otomatik olarak gönderilir. Aracın arızalanması durumunda, yardımın gelişini hızlandırmak için aracın koordinatları da dahil olmak üzere yol yardım servisine bir çağrı gönderilebilir. Çağrı, kubbe ışık ünitesindeki Assist düğmesi kullanılarak veya radyo ekranı komutuna basılarak veya kullanıcının akıllı telefon uygulaması aracılığıyla etkinleştirilebilir. Sürücüler ayrıca yukarıdaki prosedürleri kullanarak destek istemek için doğrudan Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçebilirler. Paket ayrıca bir rapor hizmeti içerir, e-posta ile gönderilen aylık raporlar aracılığıyla müşterileri Alfa Romeo’nun sağlık durumu hakkında bilgilendirir. My Remote, akıllı telefon / akıllı saat aracılığıyla çeşitli araç işlevlerinin (kapı kilitleme / kilit açma, ışık yanıp sönme) uzaktan kontrolünü, Alexa veya Google Home sesli yardım sistemleriyle iletişim, aracın konumunu ve belirli parametrelerin izlenmesini sağlayan çeşitli hizmetler içerir ( hız ve alan), ayarlanan sınırlara uyulmazsa uyarılarla birlikte.

Alfa Romeo 2020 Stelvio
Alfa Romeo 2020 Stelvio

My Car, araç sahiplerinin araçlarının sağlığını ve parametrelerini sürekli kontrol altında tutmalarını sağlar.

Navigasyonum, hedef ve İlgi Çekici Noktalar (POI) için uzaktan arama ve gerçek zamanlı trafik, hava durumu ve hız kamerası uyarıları için uygulamalar içerir. Pakette ayrıca, sürücünün hedefini yönlendirici aracılığıyla, doğrudan akıllı telefonundan veya web portalından göndermesine olanak tanıyan Gönder ve Git hizmeti de bulunuyor. İnternet bağlantısının en fazla 8 yerleşik cihaz arasında paylaşılmasına izin veren My Wi-Fi hizmetinden, arabayı çalmaya yönelik herhangi bir teşebbüsün sahibini uyaran My Theft Assistance veya filo için tasarlanan Filom Yöneticimden bahsetmeye bile gerek yok. yönetimi. Bu araçların birçoğu lansmanda mevcut olacak ve teklifin tamamı 2020’de genişletilecek ve tamamlanacak.

Alfa Romeo 2020 Stelvio
Alfa Romeo 2020 Stelvio

Yeni iç mekanlarda kalite

Alfa Romeo’nun İtalyan tarzı, tasarımında yer alan karmaşık üretim sürecini gizleyen aldatıcı bir sadeliğe sahiptir: boş bir kağıttan başlayarak sürücüyü çevreleyen ergonomik, çekici çizgi ve enstrümanlar, hacim ve boşluk kombinasyonunu elde etmek karmaşık ve görev gerektiren bir iştir. yüksek hassasiyet, ancak yolcular için özel olarak tasarlanmış bir iç mekanı geliştirmek daha da büyük bir zorluktur. Özen, araştırma ve çağdaş bir vizyon, hedeflenen, önemli değişiklikler yoluyla kalitenin geliştirilmesini sağladı: yeni merkezi konsol, daha büyük, daha erişilebilir saklama bölmelerini barındıracak şekilde tamamen yeniden düzenlenmiş ve yeni kablosuz şarj cihazı işlevi. Vites kolu da yeni, deri kaplama ve parlak vurgular ile hem bakmayı güzelleştiriyor hem de dokunuşa hoş geliyor. Seçicinin tabanında, İtalyan bayrağı renklerinde bir imza. Son olarak, bilgi-eğlence sistemini kontrol eden döner düğme, her dokunuşta hassasiyet ve sağlamlık hissi verir. Direksiyon simidi başlı başına bir bölümü hak ediyor: her süslemede benzersiz malzemeler ve ayrıntılar, sürücüyü sürmeye devam etmeye, delikli veya düz deriyi okşamaya ve değişen parlak ve krom vurgulara hayran olmaya teşvik eden birden fazla sürücü memnuniyeti ifadesi var. Açıkçası, otonom sürüş cihazlarına göre fonksiyonları barındıracak şekilde de yeniden tasarlandı. sürücü memnuniyetinin birden çok ifadesi, onu sürekli olarak sürüşe devam etmeye, delikli veya düz deriyi okşamaya ve değişen parlak ve krom vurgulara hayran olmaya teşvik ediyor. Açıkçası, otonom sürüş cihazlarına göre fonksiyonları barındıracak şekilde de yeniden tasarlandı. sürücü memnuniyetinin birden çok ifadesi, onu sürekli olarak sürüşe devam etmeye, delikli veya düz deriyi okşamaya ve değişen parlak ve krom vurgulara hayran olmaya teşvik ediyor. Açıkçası, otonom sürüş cihazlarına göre fonksiyonları barındıracak şekilde de yeniden tasarlandı.

Son olarak, gösterge panelindeki 7 “TFT ekran ve yeniden tasarlanmış grafik düzene sahip 8,8” dokunmatik ekran, tüm seride standarttır.

Alfa Romeo 2020 Stelvio
Alfa Romeo 2020 Stelvio

Seviye 2 otonom sürüş

Yeni MY2020 Giulia ve Stelvio, araçların sürüş keyfi ve destek sistemleri arasında mükemmel bir denge ile en yüksek otonom sürüşü sunmasını sağlayan eksiksiz bir ADAS (Gelişmiş Sürücü Destek Sistemleri) setinin ilk çıkışını işaret ediyor. Sonuç, tanım gereği sürücü tarafından sürekli izleme gerektiren ancak uzun yolculuklarda daha fazla konfor sunması için onu destekleyen elektronik sistemler aracılığıyla, belirli koşullarda gaz pedalını, freni ve direksiyonu kontrol etmek için sürücünün arabadan çıkabildiği 2. seviyededir. . Her durumda, sürücü sürekli tetikte olmalı ve ellerini daima direksiyon simidinde tutmalıdır.

MY2020’de bulunan ana etkinleştiren teknolojiler aşağıdaki gibidir:

  • Şeritte Kalma Yardımı: Yön göstergesini etkinleştirmeden aracın şeritten çıkıp çıkmadığını algılar ve sürücüyü görsel ve dokunarak uyarır. Aracı şeridine döndürmek için aktif olarak müdahale eder.
  • Aktif Kör Nokta Yardımı: yaklaşan araçları işaretlemek için arka kör noktaları izler ve gerekirse bir çarpışmayı önlemek için direksiyonu düzeltir.
  • Aktif Seyir Kontrolü: Öndeki araçlarla güvenli bir mesafeyi korumak için aracın hızını otomatik olarak ayarlar. Yol işareti tanıma sistemi ile işbirliği içinde, daha rahat bir sürüş için hız ayarının hız sınırlarına göre düzenlenmesine olanak tanır.
  • Trafik İşareti Tanıma ve Akıllı Hız Kontrolü: Sistem yerleşik kamerayı kullanır, yol işaretlerini tanır ve bunları ekranda gösterir ve sürücüyü mevcut hız sınırı konusunda uyarır. Ardından sürücüye hızı sistem tarafından okunana göre ayarlamasını tavsiye eder: sürücü kabul ederse, hız sabitleyici otomatik olarak yeni hız sınırlarına ayarlanacaktır.
  • Trafik Sıkışıklığı Asistanı ve Karayolu Asistanı: Aktif Hız Sabitleyiciye ek olarak, bu sistemler ayrıca yoğun trafikte (Trafik Sıkışıklığı Asistanı) veya otoyolda (Karayolu Asistanı) aracı şeridin ortasında tutarak yanal yönlendirmeyi de denetler ve ayrıca mevcut hız sınırlarına göre hızı düzenleyen.
  • Sürücü Dikkat Yardımı: Sürücüyü uyuşukluk açısından izler ve gerekirse onu uyarır.

Yeni bir seri yapısı

Böylesine zengin, son teknoloji ürünü bir teklif, kaçınılmaz olarak, Alfa Romeo modellerine özgü tüm duygusal armonileri rasyonellik ve net kimliklerle, aynı zamanda tarihi isimleri referans alarak ifade etmek için yeni bir seri yapısı talep etti.

Bu nedenle, müşterilerin Giulia ve Stelvio dünyasında yollarını bulmaları ve ihtiyaçlarını ve kişiliğini en iyi yansıtan modeli seçmeleri çok kolaydır. Temel modellerin hemen üzerinde, filolar için tasarlanan Business sürümlerinin temelini oluşturan Süper döşeme bulunur. Daha sonra seri, her zaman en zengin modelleri ifade eden bir isim olan “Turismo Internazionale” nin tarihi baş harflerini taşıyan Ti sürümüyle daha da büyük tipik İtalyan zarafeti ve seçkinliği yönünde gelişir veya Sprint, Veloce ve ile sportifliğe doğru gelişir. Giulia için Veloce Ti süslemeler.

Yeni Quadrifoglio MY2020 donanımı 2020 yılı içerisinde satışa sunulacak.

Alfa Romeo Giulia

Her donanımın kendine özgü karakterizasyonu vardır: Giulia için temel versiyon, Super versiyon için yeni olan ve yine Business versiyonlarının ayırt edici bir özelliği olan 17 “alaşım jantlarla bir araya gelen 16” jantlar ve kumaş iç mekanlara sahiptir. Ti, lüks ve sofistike ve aynı zamanda sportif performans arayanların beklentilerini karşılamak için 18 “jantlar, ahşap ekler ve kaliteli deri koltuklar sunar. Çekici ve sportif Sprint döşeme, deri ve kumaş döşeme, 18” jantlar ve alüminyum ekler, Veloce ise kendine özgü sportif deri koltuklara sahip. Veloce Ti: 19 “jantlar, karbon ekler ve deri ve Alcantara® koltuklarda hiçbir ödün yoktur.

Daha ayrıntılı olarak, Giulia dünyasının erişim seviyesinde iki güç santrali seçeneği vardır: 200 HP sağlayan 2.0 benzin ve 136 HP’lik 2.2 turbo dizel, hem arkadan çekişli hem de otomatik şanzımanlı. Yeni 8,8 “Multitouch ekran ve 7” TFT gösterge panelinin yanı sıra, standart pakette ayrıca Otonom Acil Durum Freni, Şeritten Ayrılma Uyarısı ve Hız Sabitleyici sürüş yardım sistemleri bulunur. Super trim, 160 ve 190 HP dizel motorlarda da mevcuttur ve Xenon farlara ve arka park sensörlerine sahiptir. Ayrıca, Aktif Hız Sabitleyici ve Apple CarPlay ve Android Auto ile uyumluluk sunan Business donanım için dört güç ünitesi seçeneği vardır. Ti, gösterge panelinde ve elektrikli ayarlı ısıtmalı koltuklarda ahşap ekler ve ince deri ile ayrıcalıklı bir zarafet sunar, bölünmüş bir arka koltuk, kromlu pencere çerçeveleri ve alüminyum pedallar. Dark Miron detayları, kişiliğini yansıtan sportif bir direksiyon simidi ile birlikte Sprint donanımının ayırt edici özellikleridir. Alfa Romeo için en ikonik isimler arasında yer alan Veloce ve Veloce Ti isimleri, güçlü 280 HP benzinli ve dört tekerlekten çekişli 210 HP motorlarla karakterize edilen ve sportif koltuklar, Dark Miron ve karbon fiber ayrıntılarla donatılmış en sportif Giulia donanımlarını tanımlar .

Alfa Romeo Stelvio

Stelvio, 17 “jantlar ve kumaş koltuklar, 18” jantlar ve Super and Business modellerinde yeni kaplamalar ve hem koltuklarda hem de Ti kaplamadaki gösterge panelinde 19 “jantlar, ahşap ekler ve ince deri sunar. Ti, yeni şıklığı ve Tarihi 164 modelini hatırlatan iki tonlu bir etki için yan eteklerde, çamurluklarda ve arka tamponda kontrast Koyu Miron rengi (veya alternatif olarak Vesuvio Grisi).

Sportiflik, 19 “jantlar, alüminyum ekler ve deri ve kumaş koltuklarla Sprint trim ile ifade edilir ve 20” jantlar, alüminyum ekler ve sportif deri koltuklarla Veloce versiyonunda doruğa ulaşır.

Daha ayrıntılı olarak, Stelvio dünyasının erişim seviyesinde, otomatik şanzımanlı iki motor seçeneği vardır: dört tekerlekten çekişli 200 HP sağlayan 2.0 benzin ve arkadan çekişli 160 HP’lik 2.2 turbo dizel. Standart olarak, trim yeni 8,8 “Multitouch ekran, yeni 7” TFT gösterge paneli, Otonom Acil Durum Freni, Şeritten Ayrılma Uyarısı ve Hız Sabitleyici sürüş yardım sistemleri ve arka park sensörlerini sunar.

Alfa Romeo Stelvio Super, bu teklife 190 HP 2.2 turbo dizel motor, yine dört tekerlekten çekiş ve Xenon 35W adaptif farlar ile ekler. Aynı güç üniteleri (arkadan çekişli 190 HP hariç), Aktif Seyir Kontrolü, Apple CarPlay ve Android Auto uyumluluğu ve ikinci bir USB bağlantı noktası dahil olmak üzere SUV’nin iş için kullanımı için gerekli özellikleri içeren Business donanımında sunulmaktadır. arka. Ti, 200 ve 280 HP’lik 2.0 benzinli motorlarda ve 160, 190 ve 210 HP’lik dizel motorlarda, döşemenin ayrıcalıklı kişiliğini yansıtan içeriklerle birlikte, deri koltuklar ve gösterge paneli, ahşap ekler, kromlu pencere çerçeveleri, alüminyum pedallar, direksiyonlar dahil ve 8 yönlü elektrikli ayarlı havalandırma delikleri ve ısıtmalı koltuklar. Sprint donanımının sportif karakteri deri direksiyonla ifade edilir, siyah fren kaliperleri, rozetlerdeki Dark Miron ayrıntıları, yonca yaprağının “V” si, egzoz boruları ve koruma plakası ve 200 HP benzinli ve 160 ve 190 HP dizel motorlar. Veloce, 280 HP benzinli ve 210 HP dizel motorlar ve yeni, özel stil ayrıntıları ile daha da güçlüdür: Stelvio’nun sportif tavrını karakterize eden Dark Miron’un özel kullanımının yanı sıra Veloce, karoseriye uyacak şekilde renklendirilmiş özel yeni ayrıntılar içerir, arka çamurluğun alt bandı, tekerlek yuvası ve yan etekler dahil. İçeride, 6 yönlü elektrik ayarına ve alüminyum detaylara sahip ısıtmalı sportif deri koltuklar. 280 HP benzinli ve 210 HP dizel motorlar ve yeni, özel stil detayları ile: Stelvio’nun sportif tavrını karakterize eden Dark Miron’un özel kullanımının yanı sıra, Veloce, arkadaki alt bant da dahil olmak üzere gövdeye uyacak şekilde renklendirilmiş özel yeni ayrıntılar içeriyor. çamurluk, tekerlek yuvası ve yan etekler. İçeride, 6 yönlü elektrik ayarına ve alüminyum detaylara sahip ısıtmalı sportif deri koltuklar. 280 HP benzinli ve 210 HP dizel motorlar ve yeni, özel stil detayları ile: Stelvio’nun sportif tavrını karakterize eden Dark Miron’un özel kullanımının yanı sıra, Veloce, arkadaki alt bant da dahil olmak üzere gövdeye uyacak şekilde renklendirilmiş özel yeni ayrıntılar içeriyor. çamurluk, tekerlek yuvası ve yan etekler. İçeride, 6 yönlü elektrik ayarına ve alüminyum detaylara sahip ısıtmalı sportif deri koltuklar.

Renkler, geleneğe sadık kalarak duyguları tanımlar

Çok erken yaşlardan itibaren her sürücünün ve hatta gelecekteki her sürücünün gözlerini kapattığında, arzularının nesnesini kişiliğini en iyi yansıtan renkte görüntüler. İşleme nitelikleri, daha fazla olgunluk ve teknik bilgi gerektiren bir tutkudur ve teknolojik içerikler daha rasyonel bir alana aittir, ancak parıldayan boya, hayal gücüne hitap eder ve özellikle mükemmel oranlar ve gergin çizgilerle dinamik şekiller tanımlarsa hafızada kalıcı bir etki bırakır. ön taraftaki efsanevi yonca yaprağına götürür.

Bu nedenle, Alfa Romeo tasarımcıları, boya renklerini yalnızca teknolojiye göre değil, sınıfa göre gruplandıran daha duygusal bir strateji ile renk yaklaşımını da geliştirdiler. Dört kategori bulunmaktadır: Markanın sportif geleneğine açık referanslarla birlikte Competizione; Markanın dinamik ruhuna vurgu yapan metal; Erişilebilir değer arayanlar için sağlam; ve Alfa Romeo mirasını çağrıştıran ve yorumlayan Eski Zamanlayıcı.

Competizione serisi, çekici Trofeo White ve Competizione Red üç kat boyalarından oluşur.

Metal tonları ise Visconti Green (Giulia için yeni), Vesuvio Grey, Stromboli Grey, Silverstone Grey, Vulcano Grey, Misano Blue ve Montecarlo Blue’nun yanı sıra yeni Anodizzato Blue ve Lunare White’ı içerir.

Solid serisi Beyaz, Alfa Kırmızısı ve Siyah’ı (Giulia’ya özel) içerir.

Sonuç olarak, yeni Eski Zamanlayıcı renkleri heyecan verici Junior GT Ochre ve 2020 ortasından itibaren satışa sunulan rafine Villa d’Este 6C Red’dir.

Yeni Alfa Romeo Giulia ve Stelvio MY2020 için Mopar®

Fiat Chrysler Automobiles müşterilerinin ihtiyaçları hakkında 80 yılı aşkın bir geleneğe, deneyime ve derinlemesine bilgi birikimine sahip olan marka Mopar®, Alfa Romeo ve müşterilerine otomobil tecrübeleri boyunca eşlik ederek, performansları, güvenlikleri ve özelleştirme ile ilgili ihtiyaçlar. Bu misyonu takip ederek, bir dizi gerçekleştirme ve özelleştirme yarattı: Giulia için, marka ön ızgarada, ayna kapaklarında ve karbon arka rüzgarlıkta, ışıklı karbon tekme plakalarında ve Alfa ile özelleştirilmiş valf kapaklarında birincil rol oynadı. Romeo logosu, özel tasarım 18 “alaşım jantlar, koltuk başlığı tablet tutucusu ve kırmızı ve beyaz anahtar kapakları: Stelvio için, 20” dört kollu gri alaşım jantlar ve özel bir Matt Miron renk hattı, ön ızgara, ayna kapakları ve arka tampon koruma plakası. Ürün, koltuk başlığına sabitlemek için ceket kancaları ve özel gri ve mavi anahtar kapakları ile tamamlanır.

Kısacası, yeni Giulia ve Stelvio MY2020, Mopar tarafından geliştirilen Otantik Aksesuarlar ile daha da zarif ve özel hale getirilecek. Bu yüksek kaliteli ürünlerin tümü, çeşitli modellerin teknik ve stil özelliklerine mükemmel bir şekilde uyarak tam bir özelleştirme sağlar. Bunun nedeni, her bir aksesuarın, her arabanın orijinal mühendislik platformları ile birlikte geliştirilmesidir. Misano Blue Alfa Romeo Stelvio Veloce için Mopar, ön ızgara ve dikiz aynası kapakları, kırmızı dikişli kadife paspaslar, koltuk başlıklarına yerleştirilmiş tablet tutucu ve 20 “alaşım jantlar dahil olmak üzere karbon aksesuarlı” Karbon Paketi “ni tercih etti. Uluslararası basın lansmanında, Giulia MY2020, “V” harfini içeren özel Matt Miron stil kiti ile geliştirilmiş Sprint donanım ve Ay Işığı İnci boyasıyla geçit töreninde olacak. ön ek, ayna kapakları, difüzör ve arka rüzgarlık. İç kısımda, “Giulia” imzası gibi, kırmızı renkte dikişli özel ceket kancası ve paspaslar.

Leasys

Leasys, özel şahıslar, serbest meslek sahipleri ve her büyüklükteki şirket için yenilikçi mobilite hizmetleri geliştiren ve sağlayan FCA Bank Group şirketidir. Leasys’in teklifi, kısa / orta / uzun vadeli araç kiralama hizmetlerini, U-Go aracılığıyla bireyler arasında eşler arası paylaşım hizmetlerini ve Leasys CarCloud ile araç aboneliğini, bir saatten ömür boyu tüm mobilite ihtiyaçlarını karşılamayı içerir. Şirket 2001 yılında kuruldu ve 2017’den başlayarak Avrupa’daki ayak izini genişletiyor. Leasys bugün İspanya, Fransa, Birleşik Krallık, Almanya, Belçika ve Hollanda’da faaliyet gösteriyor, 280.000’den fazla araçtan oluşan filosu ile 70.000’den fazla müşteriye hizmet veriyor ve yaklaşık 450.000 araçlık filosu ile 13 Avrupa ülkesinde varlığını geliştirmeyi bekliyor. Haziran 2019’da Leasys Mobilite Mağazaları’nı açtı, İtalyan topraklarını yoğun bir şekilde kaplar. Müşterilerin tüm mobilite hizmetlerine erişebilecekleri mağazalar, kısa süre içinde Leasys’in faaliyet gösterdiği Avrupa ülkelerinde de satışa sunulacak.

Leasys tarafından sunulan I-Link: “Kişisel Araç Paylaşımınız”

Nisan ayında Alfa Romeo Giulietta MY2020’nin lansmanında tanıtılan U-Go by Leasys’in başarısının ardından, Leasys ve FCA Bank, yeni Alfa Romeo Stelvio ve Giulia MY20’nin lansmanı ile bağlantılı olarak Leasys tarafından I-Link’i tanıttı. Alfa Romeo müşterileri ile yeni paylaşılan mobilite biçimleri arasındaki bağı güçlendirmek için tasarlanmış bir hizmet. Geçtiğimiz birkaç yıl, sahipsizlik kavramlarının artan popülaritesine tanık oldu – tüketicinin ürün ve hizmetleri onlara sahip olmadan sürekli olarak kullanma isteği – ve müşterilerin bir ürünü kullanmadıklarında paylaşabilecekleri ekonomiyi paylaşma. I-Link by Leasys, paylaşmaya meyilli ve yeni, akıllı, yenilikçi ve hepsinden önemlisi arayan Alfa Romeo müşterileri için bu trendlerden kaynaklanan ihtiyaçları karşılamayı amaçlamaktadır. maliyet tasarrufundan çok daha fazlasını sunan teknolojik mobilite çözümleri. Paylaşım ekonomisi dünyası yeni nüanslar kazanıyor, paylaşımın yalnızca bir kamu hedefi değil, aynı zamanda arkadaş ve aile olarak kendi sınırlı çevrelerinin bir parçası olan insanlardan oluşan özel bir hedefi de var. WhatsApp, Messenger veya Viber gibi mesajlaşma uygulaması aracılığıyla insanlar, deneyimlerini, duygularını, yaşamlarını paylaşmak için gruplar oluşturur, ancak yalnızca seçtikleri kişilerle. I-Link aynı prensibe dayanmaktadır: otomobili küçük bir insan topluluğuyla paylaşmak, herkesle değil. Aslında, I-Link Leasys ile müşteriler, konum belirleme, açma, başlatma ve konum belirleyebilen özel bir uygulamanın kullanımı sayesinde, anahtarları teslim etmeye gerek kalmadan en fazla on kişiyi arkadaşlarıyla ve akrabalarıyla paylaşabilir. aracı kilitleyin. Oyuncu I-Link sayesinde, Araç kiralama sorumlusu, tıpkı bir WhatsApp grubu gibi kendi kişisel topluluğunu oluşturabilir ve ayrıca aylık araç kiralama ödemesini topluluk üyeleri, kullanıcılarla paylaşabilir. Nitekim, aracın kullanımına bağlı olarak, uygulama, Leasys’ten arabayı kiralayan oyuncuya her üyenin borçlu olduğu tutarı hesaplayacaktır. Kaydolduktan sonra, üyeler aracı konum belirleme yoluyla görebilir, müsaitlik durumuna göre ayırabilir ve yakınına akıllı telefonlarını yerleştirip PIN’lerini girerek açabilir ve böylece anahtarların tesliminden vazgeçebilirler. Son olarak üyeler, ilgili verileri uygulama üzerinden kullanabilecekler. Leasys tarafından sunulan I-Link, “Kişisel Araç Paylaşımınız”. Topluluğunuzu oluşturun ve Alfa Romeo’nuzu istediğiniz kişiyle özgürce paylaşın. I-Link, Leasys’in uzun vadeli araç kiralama çözümlerine ek bir hizmet olarak, araç ve filo sahipliğine gerçek bir alternatif olarak sunulacak. Sabit bir aylık ücrete karşılık, uzun vadeli kiralama formülü, geleneksel olarak sahiplikle bağlantılı yönetim, idari ve bakım maliyetleri olmadan, sabit bir verimlilik durumunda bir araca veya bir filoya sahip olmanızı sağlar. Uzun vadeli kiralamanın avantajları şunlardır: ilk yatırım yok, beklenmedik masraflar yok, devalüasyon riski yok ve zaman kaybı yok. I-Link by Leasys, Mart 2020’de İtalya’da piyasaya sürülecek ve 2020’de Leasys’in faaliyet gösterdiği diğer ülkelerde de tanıtılacak. geleneksel olarak sahiplikle bağlantılı yönetim, idari ve bakım maliyetleri olmadan sabit bir verimlilik durumunda. Uzun vadeli kiralamanın avantajları şunlardır: ilk yatırım yok, beklenmedik masraflar yok, devalüasyon riski yok ve zaman kaybı yok. I-Link by Leasys, Mart 2020’de İtalya’da piyasaya sürülecek ve 2020’de Leasys’in faaliyet gösterdiği diğer ülkelerde de tanıtılacak. geleneksel olarak sahiplikle bağlantılı yönetim, idari ve bakım maliyetleri olmaksızın, sabit bir verimlilik durumunda. Uzun vadeli kiralamanın avantajları şunlardır: ilk yatırım yok, beklenmedik masraflar yok, devalüasyon riski yok ve zaman kaybı yok. I-Link by Leasys, Mart 2020’de İtalya’da piyasaya sürülecek ve 2020’de Leasys’in faaliyet gösterdiği diğer ülkelerde de tanıtılacak.

Marelli ve yeni bilgi-eğlence sistemi

Etkileşimli istasyonuyla Marelli, yeni 8.8 “Alfa Romeo 3d bağlantı dokunuşunun etkileyici bir gösterimini sunar. Bu yeni nesil bilgi-eğlence sistemi, yüksek çözünürlüklü yeni nesil HMI insan-makine arayüzü dahil olmak üzere sofistike bir dizi özellik ve işlev sunar. Sistemin kolay ve sezgisel kontrolünü sağlamak için Döner Ped ile bir araya gelen gösterge paneli tasarımına entegre 8,8 “DOKUNMATİK ekran. Ekranın içinde, biri arayüzü özelleştirmek, diğeri ise sadece bir dokunuşla işlevlere doğrudan erişim sağlamak için iki seviye widget sunulmaktadır. Ek olarak, “optik birleştirme” teknolojisi sayesinde, kullanıcı ekranda mükemmel bir görselleştirme ve okunabilirlik seviyesinden yararlanır. Navigasyon için Serbest Metin Arama kullanımına da izin veren yeni bir gelişmiş ses tanıma sistemine sahip, Yeni bilgi-eğlence sistemi tüm mobil cihazlarla (Apple iOS ve Android işletim sistemli cep telefonları, akıllı telefonlar ve tabletler) ayrıca Apple CarPlayTM, Android AutoTM ve (Çin gibi bazı Asya ülkelerinde) BAIDU CarlifeTM üzerinden tam bağlantı sağlar. İklim Kontrolü (HVAC) işlevleri artık doğrudan dokunmatik ekrandan kullanılabilir ve yeni sürümde Bilgi ve Eğlence Sistemi ayrıca teknik performans, Alfa DNA pro varlık yönetimi ve sürüş performansı istatistikleri hakkında bilgi sağlar.

Bosch sayesinde rakipsiz güvenlik ve konfor

Yeni Alfa Romeo Giulia ve Stelvio MY2020 için Bosch, otomatik acil durum freni, uyarlanabilir seyirin yanı sıra trafik sıkışıklığı yardımı, otoyol yardımı, akıllı hız kontrolü, şerit takip yardımı, aktif kör nokta yardımı ve trafik işareti tanıma ADAS işlevlerini geliştirdi. kontrol ve şeritten ayrılma uyarı fonksiyonları zaten mevcut. Bosch trafik sıkışıklığı yardımı ve otoyol destek sistemleri, hızlanmasına, frenlenmesine ve yönlendirilmesine etki ederek aracın uzunlamasına ve yanal konumunu kontrol eder. Sonuç, daha güvenli ve daha konforlu seyahat için hem düzlerde hem de virajlarda kısmi otonom sürüştür (SAE seviye 2). Bosch, temel olarak orta menzilli bir ön radar, bir video kamera ve bir elektrikli hidrolik direksiyon ünitesinin birlikte çalışması sayesinde mümkün kılınan bu yeni işlevlerin mantığını uyguladı.

Alcantara®: Zarafet ve sportifliğin ideal karışımı

Alfa Romeo, zarif iç mekanları Giulia ve Stelvio DNA’sı ile birleştirmek için Alcantara®’yı seçti: 1990’larda başlayan ve en iyi İtalyan tasarımı, teknolojisi ve en yeni yaşam tarzı seçimlerinin bir uygulaması olarak konsolide edilen iki prestij markası arasındaki bir ilişki.

Yeni Giulia ve Stelvio MY2020, Alcantara, Veloce Ti kurulumundaki koltukların orta kısmına uygulanarak sürücüye yanal hızlanma durumunda daha fazla denge ve dolayısıyla viraj alırken hassasiyet sağlar. Nefes alabilirliği, aşınma direnci ve her şeyden önce mükemmel yapışması ile Alcantara®, en yüksek teknik performanslı malzemeleri ve aynı zamanda üstün konforu talep eden Alfa Romeo gibi otomobillerin tüm parçaları için tercih edilen döşemedir. Alcantara®’nın varlığı, zarafet, çekicilik ve çağdaş bir tarza sahip birinci sınıf bir iç mekan sağlar. Malzemenin zevkli dokunuşu, yolculuğu benzersiz bir duyusal ve dokunsal deneyime dönüştürür.

Bir cevap yazın