Cadillac Escalade (2021)

Cadillac Escalade

Cadillac, ikonik lüks SUV’ye yeni bir boyut katan öncü teknolojilerle tamamen yeniden tasarlanan yepyeni 2021 Escalade’i tanıttı.

Kavisli bir Organik Işık Yayan Diyot (OLED) ekranı, ilk AKG otomotiv ses sistemi ve Cadillac’ın beğenilen Super Cruise sürücü destek teknolojisi gibi özel, pazara ilk giren teknoloji ilerlemelerine sahip olan beşinci nesil Cadillac’ın amiral gemisi, 20’den fazla yıllarca segment belirleyen liderlik.

Cadillac başkanı Steve Carlisle, “Escalade sürmenin özel bir yanı var” dedi. “Olağanüstü olanı yükseltmek ve her sürüşü bir fırsat gibi hissettirmek için cesur bir varlığa ve özel teknolojiye sahiptir.”

2020’nin üçüncü çeyreğinde Kuzey Amerika’da lanse edilen 2021 Cadillac Escalade, gelişmiş sürüş dinamikleri ve önemli ölçüde daha fazla yolcu ve kargo kapasitesi sunmak için tamamen yeniden tasarlandı.

Cadillac Escalade
Cadillac Escalade

Carlisle, “2021 Escalade, sürüş deneyimine dönüşen kapsamlı yükseltmelerle liderliğini yeni bir mobilite çağına taşıyor” dedi. “Yeni bir Escalade’den daha fazlası. Bu yeni bir deneyim.”

GÖR VE GÖRÜN

2021 Cadillac Escalade, sürücü görüşünü iyileştirmek için geliştirilen OLED ve kamera teknolojilerine sahipken, özel tasarımı ek işçilik katmanları ve Spor ve Lüks modeller için benzersiz görünümlerle gelişip güçleniyor.

 

Endüstride bir ilk olan kavisli OLED ekran teknolojisi

Escalade’nin sektörde bir ilk olan kavisli OLED ekranı, 4K televizyonun iki katı piksel yoğunluğuyla 38 inçten fazla toplam diyagonal ekran alanı sunar. Teknoloji cesur görüntüler, mükemmel siyahlar ve bugün üretimdeki tüm otomotiv ekranlarının en geniş renk aralığını sunar.

Sistem üç ekran içerir: sürücünün solunda 7,2 inç diyagonal dokunmatik kontrol paneli sürücü bilgi merkezi, direksiyon simidinin arkasında 14,2 inç diyagonal gösterge paneli ve sürücünün sağ tarafında 16,9 inç diyagonal Bilgi-Eğlence ekranı. OLED, kağıt inceliğindedir ve eğriliği, ekranı optimum görünürlük için konumlandırır.

Cadillac Escalade
Cadillac Escalade

OLED teknolojisinin canlı renkleri ve görsel kalitesi, birçok tipik araç içi ekranı örten ortak “kaput” ihtiyacını da ortadan kaldırarak daha parlak ve daha az dağınık bir ortam yaratır.

Cadillac Escalade, aşağıdakiler de dahil olmak üzere diğer birçok gelişmiş, vizyona yönelik özelliği içerir:

 • Yepyeni, mevcut Artırılmış Gerçeklik özellikli navigasyon, yön katmanlarıyla canlı sokak görünümlerini ve daha fazlasını kullanarak sürüş yol tariflerini iyileştirir.
 • Surround Vision, aracın etrafındaki sahnenin 2 megapiksellik kuşbakışı görüntüsünü sağlamak için dört dış kamera kullanan standart bir özelliktir.
 • Daha kolay takmayı desteklemek için dokuz adede kadar kamera görünümü (arka kamera yönergeleri dahil) sunan mevcut bir Treyler Entegrasyon Paketi. Pakette ayrıca entegre bir treyler freni kontrolörü ve treyler profilleri, lastik basıncı ve sıcaklık izleme ve Genişletilmiş Yan Kör Bölge Uyarısı sunan bir treyler uygulaması bulunur.
 • Arka Kamera Aynası, arkaya bakan bir kamera görüntüsünü geleneksel iç ayna ekranına aktaran mevcut bir özellik.
 • Yayaların ve büyük hayvanların algılanması dahil olmak üzere ileri görüş alanını iyileştirmek için kızılötesi teknolojiyi kullanan mevcut bir özellik olan Gece Görüşü, orta gösterge paneline yansıtılır.
 • Yeni arka koltuk eğlencesi, HDMI ve USB girişleri aracılığıyla oyun, müzik ve video oynatmak için akış özelliğinin yanı sıra navigasyonlu bir çift 12,6 inç çapraz bağımsız dokunmatik ekrana sahiptir. Ekranlar ayrıca Android akıllı telefonları da yansıtabilir. Ek olarak, hedef “önerileri”, sürücünün kabul etmesi veya reddetmesi için arkadaki yolcular tarafından ön navigasyon ekranına “gönderilebilir”.
 • Cadillac Escalade
  Cadillac Escalade

Görünün: Escalade varlığı

Dış tasarım müdürü Therese Pinazzo, “Escalade her zaman geldiğinizi söyleyen cesur bir açıklama yaptı” dedi. “Bu ifadeyi yeni bir çağ için güncelledik, gelişmiş katmanlar ekledik. Amaç, bir bakışta anlaşılmaz olan ve ardından sizi ikinci ve hatta üçüncü okumada daha fazla ayrıntıyla ödüllendiren yeni bir Escalade yaratmaktı.”

Escalade, Cadillac’ın imza niteliğindeki dikey aydınlatma unsurunu koruyor, ancak yeni yorum, geniş ve kendinden emin bir duruşu güçlendirmek için şık, yatay bir far ekliyor. Uzun, dikey, arka ışık imzası devam ediyor ancak derin üç boyutlu katmanlar ekliyor ve ayrıntılı gravürle bitiyor. Yirmi iki inçlik jantlar standarttır ve Escalade’nin cesur görünümünü güçlendirir.

Eklenen ayrıntı katmanları, benzersiz trim öğelerine ve ızgara dokularına kadar uzanır. Escalade, ilk kez Cadillac’ın Sport kaplamasını sunacak, siyah örgü ızgaraya ve dış cephede siyah süslemeye sahip. Lüks ve Premium Lüks modeller parlak bir Galvano kaplama sergilerken, Platinum modeller benzersiz iç ve dış detaylarla serinin en üstünde yer alıyor.

Cadillac Escalade
Cadillac Escalade

İç dizayn

Cadillac Escalade’nin yeni iç tasarımı, Cadillac’ın Escala konsept aracından büyük ölçüde etkileniyor – aynı zamanda bir OLED ekranı da piyasaya süren bir tasarım – ve ilk Gideon Whisper Beige döşeme kombinasyonu ile yeni bir çığır açıyor. Bu yüksek performanslı, yüksek moda mevcut iç mekan, Escalade’nin kabinine yeni bir stil ve ambiyans düzeyi ekleyen özel dokuma bir kumaş üzerinde ortalanıyor.

İç tasarım müdürü Phil Kucera, “Escalade müşterilerinin beklentileri ve istekleri, Cadillac tasarım stüdyosundaki herkesin kesin olarak anladığı faktörlerdir,” dedi. “Bu, Escalade’in daha önce sahip olmadığı derinlik ve ayrıntı düzeylerine ulaşmamızı sağladı.”

Yeni kavisli OLED ekran, iç mekanın en önemli parçasıdır ve tasarımcıların geleneksel bir gösterge paneline standart bir dikdörtgen ekran yerleştirmek yerine tüm ortamı entegre etmelerine ve özelleştirmelerine olanak tanır. Sonuç, teknolojiyi el yapımı detaylarla kusursuz bir şekilde harmanlayan tamamen taze, entegre bir kabin görünümüdür.

Elektronik kontroller ve fiziksel anahtarların bir karışımı, araç özelliklerinin sezgisel çalışmasını sağlar. OLED ekran, orta ekran için dokunmatik ekran kontrolü içerirken, iç kısımda ayrıca tam özellikli bir döner kadran kontrolörü ve direksiyon simidi kontrolleri bulunur. Ek dokunuşlar arasında paslanmaz çelik hoparlör ızgaraları, kapı panellerindeki karmaşık borular ve çok çeşitli renk seçenekleriyle ortam aydınlatması yer alıyor.

İç mekan ayrıca, özel perforasyon ve kapitone desenleri ile benzersiz koltuk tasarımları içeren sekizden az olmayan renk ve döşeme seçenekleriyle ayırt edilir.

Cadillac Escalade
Cadillac Escalade

DUYUN VE DUYUN

Ses, deneyimleri yaratır ve artırır. 2021 Cadillac Escalade’de AKG ses sistemlerinin profesyonel stüdyo sesiyle bu his daha da yükseliyor.

Endüstride bir ilk AKG ses teknolojisi

Dünyanın önde gelen müzisyenleri tarafından kayıt stüdyolarında ve canlı mekanlarda kullanılan mikrofonlar ve kulaklıklarla tanınan AKG, ses teknolojisini ilk kez sadece Cadillac için otomobil endüstrisine getirdi.

Sonuç, Escalade’nin mevcut AKG Studio Reference sistemi, 28 kanal sunan üç amplifikatörden güç alan, şaşırtıcı derecede net ve sürükleyici bir dinleme deneyimi sunan 36 hoparlördür. Standart bir AKG Studio sistemi, 19 hoparlör ve 14 kanallı bir amplifikatörden güç alan geniş bir kapalı subwoofer içerir.

AKG teknolojisi, keskin ses çıkışına ek olarak, Escalade’de aşağıdakiler de dahil olmak üzere ek gelişmiş özellikler sağlar:

 • Studio 3D Surround, kayıt stüdyosunda sanatçı ile birlikte olduğu gibi ses sunmak için stratejik olarak yerleştirilmiş hoparlörlerle çok kanallı ses sistemi aracılığıyla profesyonel düzeyde ses oluşturur. Tavan döşemesindeki ek hoparlörler, 360 derece sürükleyici bir dinleme deneyimi yaratmaya yardımcı olur.
 • Konuşma Geliştirme. Sesleri gömülü mikrofonlar tarafından yakalandığından ve 36 hoparlörlü sistem kullanılarak belirlenen bölgede yeniden üretildiğinden, araç iletişimi ön ve arka yolcular için geliştirildi.
 • Navigasyon için Ses Oluşturma. Turn-by-turn navigasyon talimatları, yalnızca ses sisteminin sol veya sağ hoparlörlerinden gelen sesli istemlerle daha sezgiseldir ve komut istemi, dönüş yaklaştıkça sürücüye daha da yaklaşır.
 • Ön Yolcu Ses Kontrolü. Ön koltuktaki yolcu, her ön koltuk için özel bir ses seviyesi kontrolü ile kişisel ses deneyiminin sorumluluğunu üstlenebilir (Studio Reference sistemine dahildir).
 • Cadillac Escalade
  Cadillac Escalade

HAREKET ET VE TAŞIN

Gelişmiş şasi teknolojileri ile kendinden emin performans, daha geniş bir iç mekan ve önde gelen sürücü destek teknolojileri, gelişmiş bir sürüş deneyimi sunmak için bir araya geliyor.

Süper Seyir

2021 Cadillac Escalade, Super Cruise sürücü yardım teknolojisine sahip ilk tam boyutlu SUV olarak mobilitenin geleceğine giriyor. LiDAR harita verilerini, yüksek hassasiyetli GPS’i, son teknoloji ürünü bir sürücü dikkat sistemini ve kamera ve radar sensörlerinden oluşan bir ağ kullanarak, Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada’da 200.000 milden fazla uyumlu otoyolda eller serbest sürüşe olanak tanır. .

2021 Escalade, otomatik şerit değiştirme dahil olmak üzere birçok yeni özellik ve iyileştirme içeren gelişmiş bir Süper Seyir sistemine sahiptir. Otomatik şerit değişimi, sürücünün istenen hareketin yönünü belirtmek için dönüş sinyalini kullanarak sistemi tek bir şerit değişikliği yapması için yönlendirmesine olanak tanıyacaktır.

Super Cruise’un sürücü dikkat sistemi, sürücülerin yola daha fazla dikkat etmesi gerektiğinde bunu algılayıp sinyal vererek sürücülerin ilgisini çekmeye yardımcı olur; ve son teknoloji geliştirmeleri arasında, diğer araçlar yakından geçerken sürücü konforu için Escalade’yi şeridinde biraz daha fazla ayarlayabilen dinamik şerit dengeleme yer alıyor. Ek olarak, sürücü bilgi merkezindeki yeni mesajlaşma, bazı durumlarda Super Cruise kullanılamadığında sürücüleri uyarır.

Taşınacak daha fazla alan

2021 Cadillac Escalade, yolcular ve kargoları için daha fazla alan sunuyor. Yeni bir mimari ve yeni şasi teknolojileri, iç mekanı önemli ölçüde genişleterek, yüzde 40 daha fazla üçüncü sıra diz mesafesi (34,9 inç / 886 mm) ve üçüncü sıranın arkasındaki maksimum kargo alanında yüzde 68 artış (25,5 fit küp / 722 litre) sunuyor. standart uzunlukta model.

Yolcu ve kargo alanındaki çarpıcı artışlar, esasen önceki modele kıyasla daha uzun bir dingil mesafesi ve daha uzun toplam araç uzunluğunun yanı sıra daha alçak bir iç zemine olanak tanıyan yeni bir bağımsız arka süspansiyona bağlıdır – bu özellikler yalnızca Escalade modelini genişletmekle kalmaz. ferahlık sağlar, ancak ikinci ve üçüncü sıralara daha kolay erişime izin vererek ve üçüncü sıradaki yolcular için daha doğal bir oturma konumu oluşturarak konforu artırır.

Üçüncü sıra diz mesafesi 10 inçten fazla artar ve Escalade’e segmentteki en geniş üçüncü sıralardan birini verirken, alt taban ve artan araç uzunluğu kargo alanının genişlemesine izin verir.

Küresel ürün programlarından sorumlu başkan yardımcısı Tim Herrick, “Escalade’in yeni mimarisi sürücüler ve yolcular için benzersiz bir dizi kazanç sağlıyor” dedi. “Yolcu alanını büyük ölçüde artırdık, kargo taşıma kapasitesini genişlettik ve aynı zamanda hem sürüş kalitesinde hem de yol tutuş performansında önemli iyileştirmeler sağladık.”

İzole edilmiş hassasiyet

Şimdiye kadarki en geniş Cadillac Escalade, yoldan olağanüstü izolasyon sağlayan duyarlı, hassas bir sürüş deneyimi sunmayı amaçlayan yeni ve geliştirilmiş şasi teknolojileriyle tamamlandı. Katkıda bulunan unsurlar şunları içerir:

 • Tamamen yeni bağımsız arka süspansiyon, Escalade’in sürüş dinamiklerini temelde dönüştürerek, sürüş kalitesini, direksiyon tepkisini ve genel sürücü kontrolünü önemli ölçüde artırmak için her bir arka tekerleğin yol koşullarını ayrı ayrı ele almasına izin verir.
 • Dünyanın en hızlı tepki veren süspansiyon teknolojisi Cadillac’ın imzası Manyetik Sürüş Kontrolü Escalade için devam ediyor. Yolu sürekli “okumak” ve şokların sönümleme oranını neredeyse anında değiştirmek için sensörler kullanır. Dikey gövde hareketini, gövde yuvarlanmasını ve genellikle büyük bir SUV’da yankılanabilen titreşimleri azaltmak için bilgisayar kontrollü amortisörlerden çok daha hızlı tepki verir.
 • Yeni Air Ride Adaptive Suspension, Magnetic Ride Control ile birleşen yeni bir sistem olarak mevcuttur. Havalı Süspansiyon, dört tekerleğin hepsinde sürekli olarak otomatik yük dengeleme ve sürüş yüksekliği ayarlamaları sağlar. Otoyol sürüşünde, sistem aerodinamiği iyileştirmek için otomatik olarak sürüş yüksekliğini düşürür; ve sürücü tarafından seçilebilen bir ayar, araç park halindeyken yolcuya giriş ve çıkışa yardımcı olmak için süspansiyonu 2 inç (51 mm) alçaltır. Sürücüler ayrıca arazide sürerken ek yerden yükseklik için gövdeyi kaldırabilirler.
 • Arka tekerlekler için daha hassas çekiş ve güç bağlantısı sağlayan elektronik sınırlı kaymalı diferansiyel (eLSD) mevcuttur. Sonsuz değişken debriyaj bağlantısı, viraj alma ve yağışlı hava koşulları dahil olmak üzere en fazla çekişe sahip tekerleğe tork sağlar.

Cadillac Escalade’nin mevcut ve benzersiz Manyetik Sürüş Kontrolü, Havada Sürüşe Uyarlanabilir Süspansiyon ve eLSD kombinasyonu, kendi ölçeğindeki bir araç için olağanüstü gövde kontrolü ve olağanüstü çeviklik sunar. Tüm modellerde dört tekerlekten çekiş mevcuttur.

Sizi harekete geçirecek güç

Güven veren performans, standart olarak sunulan yeni 6.2L V-8 motorla 2021 Cadillac Escalade’nin ayırt edici özelliği olmaya devam ediyor. Değişken valf zamanlaması, durdurma / çalıştırma ve Dinamik Yakıt Yönetimi teknolojileri ile performansı – 420 beygir gücü (313 kW) – karşılaştırmalı verimlilikle dengeler.

Cadillac Escalade, şimdiye kadar ilk kez, kendinden emin performans ve römork çekme kapasitesi için güç bandında güçlü tork üretmek üzere tasarlanmış, mevcut bir 3.0L turbo-dizel motorla birlikte sunuluyor. Aslında, 460 lb-ft (623 Nm) tepe torku 6.2L V-8 ile eşleşiyor.

Her iki motor da elektronik vites kontrollü 10 ileri otomatik şanzıman ile eşleştirilmiştir; ve tüm modellerde bir römork paketi standarttır. Mevcut Treyler Entegrasyon Paketi ile gelişmiş bir römork deneyimi sunulur.

 

Bir cevap yazın