Chevrolet Bolt EV (2022)

Chevrolet Bolt EV (2022)

Chevrolet Bolt EV

Chevrolet, yeniden tasarlanan 2022 Bolt EV ile birlikte yeni, tamamen elektrikli 2022 Bolt EUV’nin piyasaya sürülmesiyle elektrikli araç portföyünü genişletti.

Yeni Chevrolet Bolt EUV için SUV benzeri bir oran da dahil olmak üzere benzersiz dış tasarımlarla ayırt edilen her biri, Bolt EV’nin sektörün ilk uygun fiyatlı, uzun menzilli elektrikli aracı olmasına yardımcı olan kanıtlanmış teknoloji ile destekleniyor ve her ikisi de General Motors’un bir parçası. 2025 yılına kadar küresel olarak 30 yeni EV piyasaya sürmeyi planlıyor.

Chevrolet Bolt EV (2022)
Chevrolet Bolt EV (2022)

GM Başkanı Mark Reuss, “Herkesi bir EV’ye yerleştirmek istiyoruz ve yeni Bolt EUV ve yeniden tasarlanmış Bolt EV, bunu yapmak için çok önemlidir” dedi. “Birlikte, ana akım müşterilerin sıfır kaza, sıfır emisyon ve sıfır tıkanıklık vizyonumuzun bir parçası olmalarını sağlıyorlar.”

Chevrolet Bolt EV, elektrikli araçlara daha fazla sürücü yerleştirme sorumluluğunu üstlendi. 2017’de pazara sunulmasından bu yana, küresel satışlar 100.000’i aştı ve sektördeki en iyi memnuniyet ve sadakat derecelendirmelerinden bazılarını oluşturdu. ABD’de Bolt EV alıcılarının dörtte üçü GM için yenidir.

Chevrolet başkan yardımcısı Steve Hill, “Yeni Bolt EUV, daha fazla teknoloji ve özelliğe sahip SUV benzeri bir araçta paketlenmiş Bolt EV’nin en iyisidir ve müşterilere elektriğe geçmeleri için daha fazla seçenek ve neden sunar” dedi. “Bu, Chevy için Bolt EV ile elde ettiğimiz başarıdan yararlanmak ve Chevy ailesine yeni müşteriler kazandırmak için bir fırsattır.”

Chevrolet Bolt EV (2022)
Chevrolet Bolt EV (2022)

Markanın elektrikli araç serisini genişletmenin yanı sıra, Bolt EUV, sektörün engelli yollar için ilk gerçek eller serbest sürücü yardım sistemi olan Super Cruise’u sunan ilk Chevrolet aracı olacak.

Chevrolet ayrıca, birçok müşteri için evleri için ayrı bir şarj cihazı satın alma ihtiyacını ortadan kaldıracak yeni bir Çift Seviyeli Şarj Kablosu ile şarjı daha kolay hale getiriyor. Müşterinin Seviye 1 şarj için standart 120 voltluk üç uçlu bir prize ve 7.2 kilowatt’a kadar Seviye 2 şarj için 240 voltluk bir prize takmasına olanak tanıyan değiştirilebilir bir fişi vardır.

Yeni Çift Seviyeli Şarj Kablosu, Bolt EUV ile standarttır ve Bolt EV için mevcuttur. Maksimum Seviye 2 şarj hızı için, her iki araç artık 11 kW Seviye 2 şarj etme kapasitesine sahiptir, ancak ayrı şarj ekipmanı (dahil değildir) gereklidir.

Chevrolet Bolt EV (2022)
Chevrolet Bolt EV (2022)

Ek olarak, Chevrolet, bir 2022 Bolt EUV veya Bolt EV satın alan veya kiralayan uygun müşteriler için Seviye 2 şarj kapasitesinin standart kurulumunu kapsayacak ve daha da fazla insanın elektrikli yaşamanın ne kadar kolay olduğunu deneyimlemesine yardımcı olacak. Qmerit ile işbirliği içinde sunulan teklif, müşterilere istedikleri yerde – evde – daha hızlı şarj etme olanağı sağlıyor ve yeni mevcut Çift Seviyeli Şarj Kablosu ile bağımsız bir şarj istasyonuna gerek yok.

Hareket halindeyken halka açık şarj söz konusu olduğunda, General Motors müşterilere rahat ve genişletilmiş erişim sağlıyor. Ülkenin en büyük halka açık hızlı şarj ağı olan GM ve EVgo, 2025’in sonuna kadar ülke çapında 2.700’den fazla şarj cihazının eklenmesiyle hızlı şarj cihazlarının sayısını üç katına çıkarmak için işbirliği yapıyor.

Chevrolet müşterileri ayrıca, myChevrolet uygulamasındaki Enerji özelliği aracılığıyla Kuzey Amerika’daki 80.000’den fazla şarj cihazına konum erişimine sahiptir. Sahiplerin rotalarını daha verimli bir şekilde planlamalarına ve yönetmelerine, rotaları boyunca mevcut şarj istasyonlarını bulmalarına, menzil hakkında gerçek zamanlı uyarılar almalarına ve tıkla-şarj özelliği ile kolayca halka açık şarj için ödeme yapmalarına olanak tanır.

Chevrolet Bolt EV (2022)
Chevrolet Bolt EV (2022)

Her iki araç için başlangıç ​​fiyatı 2021 Chevrolet Bolt EV’den daha düşük. 2022 Bolt EUV, mevcut herhangi bir eyalet, yerel veya kamu hizmeti teşvikinden önce 33.995 $ ‘dan (varış noktası navlun ücreti dahil) ve 2022 Bolt EV 31.995 $’ dan (DFC dahil) başlar. Her ikisi de 2021 yazında satışa sunulacak.

Hill, “Bolt EV’nin temel fiyatını 2021 modeline göre 5.000 $ ‘dan fazla düşürerek, EV’leri herkes için ulaşılabilir hale getirme taahhüdümüzü kanıtladık,” diye ekledi.

Bolt EUV’nin özel, sınırlı üretim Lansman Sürümü de mevcut olup, Super Cruise sürücü yardım özelliği, sunroof, benzersiz tekerlekler, özel arma ve 43.495 $ ‘a (DFC dahil) aydınlatmalı bir şarj portu sunar.

Tasarım ayrımları

Yeni Chevrolet Bolt EUV ve yeniden tasarlanan Bolt EV bir mimariyi paylaşıyor, ancak tasarımları benzersiz. İki araç arasında hiçbir dış sac parça paylaşılmaz ve EUV yaklaşık 6 inç daha uzundur.

Chevrolet yönetici tasarım direktörü Phil Zak, “Yeni Bolt EUV ve Bolt EV, cesur ve atletik Chevrolet SUV tasarım temalarımızın üzerine inşa edildi, ancak benzersiz bir şekilde elektrikli bir şekilde uygulandı” dedi. “Bu iki tasarım, büyüyen EV portföyümüzün anahtarı olan mükemmel oranlara ve daha yüksek kaliteli malzemelerle birlikte teknoloji odaklı iç mekanlara sahip.”

Chevrolet Bolt EUV, modern, kaslı bir tasarıma ve daha geniş bir iç mekana ve geniş arka ayak boşluğuna sahip büyüyen küçük SUV segmentine kendi karakterini getiriyor. Aynı zamanda, standart LED farlar ve Chevy’nin markaya özgü, sıralı sinyal göstergeleri olarak ikiye katlanan yüksek göz farları dahil olmak üzere, oyulmuş bir ızgaraya ve imza aydınlatmasına sahip ayırt edici bir ön uca sahiptir.

EUV’deki ek Chevy SUV stil ipuçları, ön yüzden kaputun içinden geçen bir orta kıvrım çizgisini ve araç hareketsiz dururken bile hareket hissi veren kesintisiz yatay gövde çizgilerini içerir. Standart tavan rayları da SUV estetiğini güçlendirir.

Chevrolet Bolt EV için tasarım güncellemeleri, yeni, daha dik bir ön fasya ve yeni ön ve arka aydınlatma imzalarını içeriyor – öndeki özel yüksek göz farları dahil.

İçeride, her iki araçta yeni gösterge panelleri, araç kontrolleri ve koltuklar, 10,2 inç diyagonal renkli bilgi-eğlence sistemi dokunmatik ekranı ve her ikisi için de ortak olan temiz, sezgisel arayüzler için entegre klima kontrolleri bulunuyor. Bilgi-eğlence ekranı, 8 inçlik diyagonal yeniden yapılandırılabilir renkli gösterge kümesinde daha fazla ayrıntı bulunan gerçek zamanlı ekranlara sahiptir.

Daha fazla iç alan boşaltmak için çekme düğmeleri ve basma düğmeleri kullanan yeni, elektronik bir vites değiştirme tasarımı da var. Daha fazla rejeneratif frenleme için, sistemi sürüş çevrimleri arasında aktif tutan yeni bir tek pedallı sürüş düğmesi bile var.

Chevrolet Bolt EV (2022)
Chevrolet Bolt EV (2022)

Yeni iç mekanda, Regen on Demand raketini ve siyah Chevy “papyon” amblemini içeren sportif, düz tabanlı bir direksiyon simidi bulunuyor. Ek olarak, yeniden tasarlanan koltuklar, yeni gösterge paneli ve direksiyon simidi tasarımlarını tamamlarken tutarlı ve lüks bir atmosfer sağlayan birinci sınıf tasarım olan üçgen bir geometrik desen ve kontrast renkli dikişlere sahiptir.

Genişlik söz konusu olduğunda, tamamen yeni Bolt EUV, Bolt EV’nin zaten geniş olan kabininde 3 inçlik ilave arka ayak boşluğu ile genişliyor. Isıtmalı ve havalandırmalı ön koltuklar ve ısıtmalı arka dış koltuklar, Bolt EUV için panoramik elektrikli sunroof ile birlikte mevcuttur.

Super Cruise ve ek teknolojiler

2022 Bolt EUV, etkin yollar için endüstrinin ilk gerçek eller serbest sürücü destek teknolojisi olan Super Cruise ile birlikte sunulan ilk Chevrolet’dir. ABD ve Kanada’da 200.000 milden (320.000 km) fazla etkinleştirilmiş yolda kullanılabilir.

Super Cruise, Sürücü Dikkat Sistemi ve hassas LiDAR harita verileri dahil olmak üzere birçok gelişmiş teknoloji özelliğini kullanır. Sürücü Dikkat Sistemi, direksiyon kolonunun üstünde bulunan küçük bir kamera kullanır ve Super Cruise çalışırken sürücünün nereye baktığını belirlemek için kızılötesi ışıklarla çalışır.

Sürücü Dikkat Sistemi, sürücünün bakışının öndeki yoldan çok uzun süre uzaklaştığını tespit ederse, direksiyon simidi ışık çubuğu sürücünün dikkatini yola geri vermesini isteyecektir. Sistem dikkatsizliğin devam ettiğini tespit ederse, sürücüyü tekerleğin kontrolünü geri alması için bilgilendirmek için görsel ve sesli uyarılar kullanacaktır. Super Cruise, Bolt EUV Premier’de mevcuttur.

Chevy Safety Assist hem Bolt EUV hem de Bolt EV’de standarttır ve Otomatik Acil Durum Freni, İleri Çarpışma Uyarısı, Şeritten Ayrılma Uyarısı ile Şeritte Kalma Yardımı, Takip Mesafe Göstergesi, IntelliBeam ve Ön Yaya Frenleme gibi güvenlik ve gelişmiş sürücü destek teknolojilerini içerir.

Her iki araç için mevcut sürücü destek teknolojileri arasında Arka Çapraz Trafik Uyarısı, HD Çevresel Görüş ve Uyarlanabilir Hız Sabitleyici bulunur. HD Arka Görüş Kamerası hem Bolt EUV hem de Bolt EV’de standarttır.

Bolt EUV ve Bolt EV’de sunulan ek bağlantı teknolojileri arasında yeni kablosuz Apple CarPlay ve Android Auto telefon projeksiyon özelliğinin yanı sıra Bolt EUV’de standart olan ve Bolt EV’de bulunan kablosuz telefon şarjı ve mevcut 4G LTE Wi-Fi® yer alır. Sıcak nokta.

Ayrıca, yeni Araç İçi Uygulamalar, kullanıcıların Alexa, Spotify, The Weather Channel ve daha pek çok mevcut uygulama listesine göz atmasına ve bunları bilgi-eğlence sistemine yüklemesine olanak tanır. Alexa ile sürücüler, gözlerini yoldan ve ellerini direksiyonda tutarken basit sesli komutları kullanabilir. Alexa müzik çalabilir, yol tarifi alabilir, arama yapabilir, sesli kitap dinleyebilir, akıllı evinizi kontrol edebilir, on binlerce Alexa becerisine erişebilir ve daha fazlasını yapabilir – sadece isteyin, Alexa yanıt versin.

Kanıtlanmış tahrik sistemi

Chevrolet Bolt EUV ve Bolt EV’ye güç vermek, Bolt EV’nin endüstrinin ilk uygun fiyatlı uzun menzilli elektrikli aracı olmasına yardımcı olan kanıtlanmış pil teknolojisidir.

Gelişmiş 65 kilovat saatlik lityum iyon pil takımı, Bolt EV’nin tam şarjla GM tarafından tahmini 259 mil menzile (416 km) kadar ulaşmasına yardımcı olur. Biraz daha büyük Bolt EUV ile tam şarjda GM tarafından tahmin edilen menzil 250 mildir (402 km).

Pil sistemi, pili ideal çalışma sıcaklığında tutmak için soğutucu kullanan Chevy’nin kanıtlanmış aktif termal yönetim sistemine sahiptir. Bu teknoloji, Chevrolet’nin 8 yıllık / 100.000 millik sınırlı pil sistemi garantisinin birincil sağlayıcısıdır.

Ek olarak, standart DC hızlı halka açık şarj özelliği, Bolt EV’nin 30 dakikada 100 mil (160 km) ve Bolt EUV için 95 mil (152 km) menzil eklemesini sağlar.

Chevrolet EV Erişim paketi ile müşteriler, myChevrolet Mobil Uygulaması aracılığıyla mevcut şarj durumlarını ve pil şarj seviyelerini uzaktan görüntüleyebilir, şarj ayarlarını özelleştirebilir ve şarj bildirimlerini ayarlayabilirler. MyChevrolet Mobil Uygulamasındaki Enerji özelliği, gerçek zamanlı kullanılabilirlik dahil olmak üzere şarj istasyonlarının yerini belirleyerek ve katılımcı şarj ağlarıyla bir şarj seansı başlatarak yol gezilerinin planlanmasına yardımcı olabilir.

Ek tahrik sistemi özellikleri şunları içerir:

  • 200 beygir gücü (150 kW) ve 266 lb-ft (360 Nm) neredeyse anlık tork sağlayan tek motorlu tahrik ünitesi
  • Regen on Demand, sürücünün kinetik enerjiyi ileride kullanmak üzere sadece direksiyon simidine monte edilmiş bir kanatçığı çekerek bataryada depolanan enerjiye dönüştürmesini sağlar.
  • Tek Pedallı Sürüş, sürücünün sadece gaz pedalını kullanarak hızlanmasını, yavaşlamasını ve hatta tamamen durmasını sağlar

Bir cevap yazın